Cesta duchovního růstu k PROBUZENÍ

Kde děláme chyby

 

VODA

Všichni víme, že naše tělo je asi 60 nebo 70 % vody (informace jsou všude různé, ale to není podstatné). Ta voda v našem těle roznáší teplo, živiny a to tím, že proudí. Proudí, pokud proudit může.

Představte si nyní opět les. V lese také proudí pod povrchem voda. Les je svěží - ta svěžest je voda, kterou cítíte i ve vzduchu. Potůčky tečou. Studánky jsou plné. Zvířátka se mají kde napít. Představte si, že někdo v tomto lese ten potůček zahradí, že někdo odvodní louku vedle (potřebuje totiž draze prodat parcelu) a zmizí podzemní prameny, které zavlažovaly les. Nastane sucho. Nebude-li voda, nebudou mít zvířata co pít. Nebude-li vlhká půda,  nebudou salamandři. Nebude-li voda, stromy budou suchem oslabené.

A my půjdeme ke kožnímu, že se nám loupe kůže, že máme ekzém, že máme suchou pokožku, že máme lupy, že nám padají vlasy, zhoršuje se jejich kvalita…

Budeme na sebe mazat různé chemické látky, aniž bychom přemýšleli nad příčinou problému, budeme utrácet spoustu peněz... Uvěříme, že TO JE NORMÁLNÍ v našem věku. Naše tělo někde schne a někde je vody příliš. Voda neteče, voda nečistí, jak by měla. Jak to souvisí s vyprávěním o lese? V našem těle je spousta blokád - hrází, skrze které lymfa nemůže proudit a plnit tak svou funkci. Máme-li zablokovaná bedra, tak se nemůžeme divit, že máme nateklé kotníky, těžké nohy, bolavé nohy, křečové žíly, plísně na nohou... Máme-li blokády (nedostatečnou pohyblivost) v krční páteři, v ramenou, tak to vidíme na rukou, na kůži rukou, na hlavě, na kvalitě vlasů, kůže, na pleti. Máme-li zkrácené prsní svaly, zablokovaná ramena, v prsou se nám vytváří jezírka, tedy cysty, voda totiž neproudí.

Řešení je jednak pít. Za druhé vodu. Za třetí dost (litr, dva). Za čtvrté a to je důležité - hýbat se, chodit, cvičit, plavat - ODBLOKOVAT TĚLO.

BLOKÁDY

Možná vás překvapí informace, že velkou chybou civilizační jsou židle. Z pohodlnosti jsme kdysi hodně dávno vynalezli židle, ty nám zablokovaly kýčle, vytvořily bolest beder, hrbatá záda, propadlé hrudníky.

Jak odblokovat?

Asi si nesednete v práci nebo restauraci na zem. To nepatří do naši kultury. Je ale možné, že si občas lehnete v obýváku na břicho na koberec a budete si číst. Že si na koberci taky zahrajete karty nebo pexeso. Že i u televize budete sedět na zemi v různých pozicích. 

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode