Cesta duchovního růstu k PROBUZENÍ

Jak to vlastně je

 

Zkuste si nejprve uvědomit jedno, že to nebyly lesy, ale les jeden jediný. Že jsme jej pozorovali v různém časovém úseku. Je to váš les, JSTE TO VY.

Pojďme spolu na začátek, budeme to pozorovat pečlivěji a třeba nás cestou něco napadne.

Nejprve vidíme krásný čerstvý les. Je tam i studánka. Voda se do studánky dostává podzemními prameny. Chodí se k ní napít srnky, laně. Na zemi je spousta jehličí a listí. Odhrneme je a vidíme hmyz – mravence, střevlíky, roháče… Po stromech lezou také mravenci. Slyšíme datla a vidíme jej. Je vysoko až ve větvích. A tam je i veverka, která se vždy šplhá po té straně stromu, abychom ji neviděli :-). A tady dole je potůček, cítíte vůni vody ve vzduchu, je čistý. Zrovna do něj skočila žába a opodál pije srna a hned vedle ní malý ptáček, kolem kvetou pomněnky... Je tady tak hezky.To všechno tvoří les. I jedna jehlička ze smrku TVOŘÍ les. Vše je stejně důležité. Srna NENÍ důležitější než mravenec. Jelen NENÍ důležitější než kámen. VŠE TVOŘÍ CELEK, vše má své místo, svou funkci (poslání).

Ani se mi moc nechce pokračovat, ale musím, jinak bychom se vlastně NIKAM nedostali.

Ta studánka už není tak čistá. Je tam nápis (voda není pitná). A ten potok? Je tam nějaká pěna a plechovky se válí kolem. Už tam prý není ani ten rak (byl tak potřebný). A vykáceli kus lesa na dříví. A nedaleko potoka je skládka.

A teď už se mi ale vůbec nechce pokračovat.

Studánka již vyschla (byla tolik důležitá). A kam chodí asi srny a laně pít? Laně už v tomto lese nejsou? A co ten potok? Tak to už je stoka a ne potok. Takže v tom případě zmizely vydry, žáby, pomněnky, salamandr…A proč se nyní kácí? Les napadl lýkožrout. Majitel nebo myslivec nadává, že zrovna ON musí mít takovou smůlu - zničený les.

A ten myslivec … tak to jste VY a zrovna nadáváte na své tělo, na svůj les.

Ale kdo to nechal dopustit? Kdo to nechal takto daleko dojít?

A co teď? Teď vám zkusím vysvětlit, že „špek“ na břiše není váš jediný problém. Že všechny problémy, které máte, ať jste je již objevili nebo ne (lupy, lupenka, ekzémy, alergie, oteklé nohy, těžké nohy, křečové žíly, astma, vypadávající vlasy, lámavé nehty, cysty na prsou, vysoký krevní tlak, akné…), spolu souvisí.

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode