Cesta duchovního růstu k PROBUZENÍ

Očistné kůry

 

Čistící byliny

Na jaře je období čištění. V přírodě (aniž bychom to nějak ovlivnili) rostou byliny, které čistí (aniž by jim to někdo říkal). Prostě to tak je, všechno do sebe přirozeně zapadá. 

Brzy na jaře si můžeme pročistit ledviny, játra, krev.

Jarní byliny jsou převážně hořké (i saláty jsou hořké). Tyto byliny, ačkoliv nám třeba nemusí chutnat, je vhodné v tomto období jíst. Pročistí se nám tak tělo od nahromaděných toxických látek (éčka, pesticidy, aromatizováno, přibarveno, dochuceno...).

Jedná se o kopřivy, pampeliškové listy a spousta jiných.

Na internetu si na toto téma můžete vyhledat hodně článků. Je možné si také koupit připravený bylinkový čistící čaj rovnou v lékárně. Na čistých místech, daleko od silnice, si můžete natrhat mladé kopřivy a dělat si špenát. O velikonocích se dělá nádivka. Kopřivy se používají mladé, později ztrácí své léčebné účinky.

Na louce si můžete natrhat lístečky pampelišky (ještě než začne kvést), z ní si pak dělat salát. Můžete tam přidat nějakou sedmikrásku, jestli někde kvete. Jestli víte, kde roste medvědí česnek, tak i ten do salátu přidejte. To všechno trvá 3-4 týdny, protože všechno rychle vyroste, vykvete, no a pak už je toto období pryč.

Pokud půjdeme na jaře jako bývalí skauti pročistit les, tak lesu velmi pomůžeme. Na místě, kde byla skládka, vyrostou jarní květinky - sasanky, petrklíče... Les se začne chovat tak, jako by tam ta skládka nikdy nebyla. Budou se tam pohybovat broučci, růst nové stromečky. Stejně tak se bude chovat i naše tělo - jako by tam ten odpad nikdy nebyl. Zlepší se pleť, začnou růst nové vlasy...

Věřím, že i tato stránka vám pomohla k pochopení vašeho vnitřního lesa a k SESTAVENÍ VAŠEHO PLÁNU.

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode