Cesta duchovního růstu k PROBUZENÍ

Veganství

 

je způsob stravování dnes ještě neobvyklý. Brzy se však stane běžným stejně jako vegetariánství.

Tím, že je neobvyklý, tak k němu lidé přistupují opatrně. Mnozí s nedůvěrou, nebo jej rovnou zavrhují.

K veganské stravě jsme doma přešli na konci roku 2011. Dosud jsem byla velmi závislá na mléce, nedokázala jsem se mléka vzdát. Někdy člověk potřebuje pořádně protřepat, aby se vzpamatoval.

Moje kamarádka se angažuje v boji proti týrání zvířat. Letošní zimu bylo -20 C. V kravíně na Čeladné leželo v malé ohrádce malé čtyřdenní telátko na zemi, promrzlé, mokré, polomrtvé. Ona se s vervou sobě vlastní pustila do zachraňování tohoto telátka. Vysušila jej, dala mu teplé mléko a hlavně lásku. Zavolali dokonce televizi, aby natočila reportáž o týrání zvířat (o nedostatečné péči). Tato reportáž byla natočena a nakonec překroucena tak, že z ní stateční zachránci vyšli jako viníci, kteří se vloupali do cizího objektu a jsou za to stíháni.

 

Ač jsem vždy věděla, tentokrát jsem hluboko v srdci pocítila, že

NESMÍRNĚ UBLIŽUJEME.

 

Nevěřím, opakuji NEVĚŘÍM tomu, že by příroda byla tak nedokonalá, že bychom my lidé museli zabíjet a ubližovat zvířatům. My máme volbu.

 
Každé zvířátko CHCE být se svou mámou.
Každý tvor POTŘEBUJE LÁSKU.
 
Všichni to víme. Neuvědomujeme si však, že my jsme příčinou toho, že jsou telátka od narození odstavována od mámy. Pokud je to býček, čeká jej už jen smrt, pokud je to jalovička, tak bude jednou také  mámou, které vezmou telátko.

 

Napsala jsem to tak, jak to cítím. Jsme jediný druh na světě, který pije cizí mléko. Jsme jediný druh na světě, který si přísloví

 

JÍM, ABYCH ŽIL

převrátil na

ŽIJU, ABYCH JEDL

 

Mým dětem nechávám dělat rozbor krve, jestli jim "něco" nechybí. Nedělám to pro sebe. Mně stačí, že VIDÍM, že jsou děti šťastné, pohyblivé, pružné, po všech stránkách prospívají, mozek jim funguje, vysoké jsou jako jejich vrstevníci, nemají známky podvýživy, nemají plomby, nebývají nemocné...

JEJICH ZDRAVÍ JE LEPŠÍ NEŽ ZDRAVÍ JEJICH VRSTEVNÍKŮ.

Čím mléčné výrobky nahrazujeme? 2x týdně máme luštěniny, jíme sezonní jídla, nejíme polotovary, peču celozrné pečivo, JÍME PROSTĚ KVALITNĚ!

Na stránce ODKAZY si můžete prohlédnou různé příspěvky
lidí, kteří veganskou stravu progagují

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode