Cesta duchovního růstu k PROBUZENÍ

ZÁVISLOST

Máme-li léčit závislost, musíme si ji nejprve uvědomit, musíme si ji přiznat, musíme ji příjmout a musíme chtít ZÁVISLÍ NEBÝT.

Mnozí z nás si vůbec neuvědomují, že jsme na jídle závislí.

Jsme závislí na soli. Kolik z nás je ochotno teď v tuto chvíli přestat solit? 

Jsme závislí na cukru. Kolik z nás je ochotno teď v tuto chvíli přestat jíst cokoliv, co obsahuje cukr (sladké pečivo, čokolády).

 

ODSUZUJEME ZÁVISLOSTI

Odsuzujeme narkomany, kuřáky, alkoholiky... To nám všem jde dobře. Nikdo z nás si však neuvědomuje, že i my JSME ZÁVISLÍ - jsme závislí na počítači, na internetu, na klábosení s kamarádkami, na telenovelách, na rádiu v autě, na zapnuté televizi "jen tak", na nakupování,  v neposlední řadě na jídle.

Nedávno jsem četla příběh ženy, která byla závisla na pivě a na cigaretách. Nesmírně se tím trápila a denně prosila Boha, aby jí nad touto závislostí pomohl zvítězit. POCHOPENÍ (ne vyřešení problému) našla pouze u lidí stejně závislých. Ti jediní ji chápali a snažili se ji pomoci. Všichni ostatní se ji stranili nebo ji odsuzovali, i různí "duchovní" byli velmi "chytří".
A víte jak to dopadlo? Jednou se ráno vzbudila a už nebyla závislá.
Jak se to stalo?
Nesmírně si to přála. Přála si to ve dne v noci, až ZVÍTĚZILA.

 

Nezlobte se na sebe, když se nedokážete ihned vzdát třeba sladkostí. Pocit viny vás ničí více než sladkosti samotné.

Uvědomte si tuto závislost, přiznejte si ji, příjměte ji: Jsem závislá na sladkostech, nezlobím se za to na sebe, prostě to tak je, přijímám to, ale chci, abych nad touto slabostí zvítězila, prostě mě zotročuje, chci být svobodná ne otrokem svých chutí.

Měli byste vědět, že

přestanete-li okamžitě jíst sladkosti, hladina cukru vám klesne velmi nízko. Vy jste zvyklí na vyšší. To se neobejde bez absťáku. Budete nervózní, smutní, sklíčení, utrápení, vzteklí ... něco prostě budete.

Je to stejné jako s kuřákem. Jeho tělo je zvyklé na vysokou hladinu nikotinu. Může to udělat ihned. TEĎ A HOTOVO. Může také hladinu nikotinu v klidu snižovat.

Je mnoho cest. Vyberte si tu, která je vám nejbližší.

NAKONEC STEJNĚ ZVÍTĚZÍTE.

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode