Cesta duchovního růstu k PROBUZENÍ

 
Vitariánství

 

O vitariánství jsem se v minulé knize nezmínila. Nějak mi to vypadlo.

Vitariánství je jíst již pouze živou - veganskou - vitální stravu. To znamená tepelně neupravovat. Myslím, že vitariáni upravují do 50 nebo 60 stupňů, ale nejsem si tak úplně jistá. Existují vitariánské restaurace, kde se vyrábí i pizza i špagety a já nevím co ještě. Je to bezpochyb všechno velmi lahodné.

 

Já si to opět provozuji po svém - jednoduše.

Přecházím na vitariánskou stravu. Zatím každý den něco uvařím a část jídla nechám syrovou. Řekněme půl na půl. Jak kdy. Uvařím třeba rýži a vše do rýže je již syrové (v zimě celer, mrkev, zelí). Někdy jím jen syrovou (viz recepty).

O letních prázdninách bude plná zahrada plodů, tak se mi třeba podaří jíst téměř pouze vitariánskou stravu. Moc ráda bych.

Vitariánskou stravu si představuji jednoduchou. Prostě natrhám na zahradě to, co zrovna bude. Nechystám se vyrábět pizzu ani špagety vitariánským způsobem. Já si nerada komplikuju život.

Z ekonomického a ekologického hlediska je tato strava opět velmi příznivá. Já vařím na kamnech, kde se přikládá polínky. Takže nyní říkám - oběd na tři polínka. Dříve bych spálila i koš dříví než se ta "hrůza" na plotně uvařila. Dnes zatopím, kamna se rozpálí a než polínka dohoří, je uvařeno. Takže je to velmi ekonomické i pro vás, kteří vaříte elektřinou, plynem. Prostě se můžete těšit, že Vám vrátí třeba tisícovku, možná pět tisíc, možná víc... Kdo by to nebral? No a jaký to má pak dopad na ekologii?  Planeta Země září štěstím. Už se nemůže dočkat, až my všichni nemoudří lidé zmoudříme případně vymřem.

A zdraví? To je bez debat.

 

Velmi mě zaujalo video od Markuse (viz ODKAZY) o jeho výživě. Markus sám plody (převážně divokých rostlin) mixuje a pak pije. Hmotná strava je pro něj již příliš hmotná. Brzy nejspíš přejde na breathariánskou stravu - to je můj názor. Dělá léta obrovskou kampaň, kterou tuto myšlenku šíří. Jedině takto se naše planeta může uzdravit.  Postavit ve školách v DEN ZEMĚ z pet víček nějaký strom a tvářit se přitom velmi uvědoměle, tak to je planetě Zemi prd platné...

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode