Cesta duchovního růstu k PROBUZENÍ

Proč chcete být štíhlí?

 

Chci být štíhlá!!! takto zoufale křičí duše mnohých z vás.

Proč? Proč chcete být štíhlí? Odpovězte si proč?

* Protože se už nemůžu vidět, protože už se stydím jít mezi lidi.

A co kdyby neexistovala televize, časopisy? Co kdyby vám nikdo nenutil myšlenku, že musíme vypadat přesně takto. Žijeme totiž ve světě šablon, my sami si ty šablony vytváříme a vyzdvihujeme. Ten, kdo nechce vypadat "jako ze žurnálu", bude nepochopen, přesvědčován, ovlivňován, tlačen "začít chtít".Tento tlak vás strhne s sebou, bude vás mučit dietami, vyčerpávat finančně! a hlavně duševně! Očekává se, že každý chce vypadat jako "ze žurnálu".  Jinak se začne odlišovat od většiny, což mu ovšem, jak jsem se již zmínila, jen tak neprojde. Můžete mít 5 kg podváhu a cítit se bezvadně, můžete mít 5 kg nadváhu a cítit se taky super. Ale budete odolávat tlaku zvenčí, i když se budete v tomto těle cítit velmi dobře. Šablona je kolektivní přesvědčení, že něco je "pravdou". Je všudypřítomná.

Maminky, které porodí, tak jsou vystresované, jestli budou mít mléko, protože v časopisech se píše, že kojit se "musí", okolí stresuje, maminka šílí. Novorozenici "musí" chodit plavat, protože je to "in", děti musí chodit na tenis, golf nebo do spousty jiných kroužků, protože je to "in" atd. My všichni jsme vláčení módou čehokoliv - stylem oblečení, trendů ve sportu, typem auta. Vše nám je diktováno a my se nejen že přizpůsobujeme, my tomu věříme, my to příjmeme za svůj názor. ZTRATILI JSME TAK SEBE. Představte si, že nemáte informaci o tom, jak "má" vypadat tělo člověka?

Osvoboďte se!

Přemýšlejte nad tím. Možná již nyní někteří z vás nepotřebují číst dál, protože jsou vlastně spokojeni. Dosavadní nespokojenost nebyla jejich, ale nespokojenost okolí. A vy ostatní se zeptejte sebe upřímně znovu PROČ chci být štíhlá?

* Protože své stravování vnímám jako závislost, jako obžerství, nelíbí se mi, jak vypadám, jak se potím, jak funím, mám vysoký krevní tlak, přes břicho se nepředkloním...Já sama takto vypadat prostě nechci.

Důležité je, jak se cítíte.

Chceme-li změnu, jak to udělat?

Třeba silnou vůli.

A co je silná vůle?

Silná vůle je uvědomění si

* PROČ to chci udělat,
* JAK to chci udělat a
* CO tím získám (motivace)

CO tím získám? Odpověď 2kg dolů je obvykle příliš slabá motivace. Respektive chcete opravdu "jenom" tohle? Proč nechtít všechno? Třeba úplně uzdravit pleť, mít krásnější a hustší vlasy, odstranit bolest v rameni nebo nateklé kotníky...a jako bonus ta nenáviděná 2 nebo 10  kg dolů. V neposlední řadě pak skutečnost, že vám nebudou neustále chybět peníze. Tohle všechno vás ale MUSÍ BAVIT, NESMÍTE U TOHO TRPĚT.

Pokud si neujasníme tyto otázky, tak nemáme plán a potřebnou sílu (silnou vůli) se k cíli dopracovat.

V následujících kapitolách se vám začne postupně rozjasňovat a plán se Vám v hlavně vytvoří sám. 

Neočekávejte, že vám začneme diktovat kalorie jednotlivých jídel...to bychom to mohli rovnou zabalit.

Pojďme ale nyní na chvíli na procházku do lesa.

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode